This server is for Experimental Purposes only. Not ready for production, yet...
777
| Propriedade | Valor |
|---|---|
| id | 777 |
| num_campo_lamina | 4046-MC-R-0031-C |
| cor_rx_fresca | Cinza |
| cod_classificacao | None |
| num_lab_lamina | None |
| notas | |
| cor_rx_intemperizada | None |
| protolito | None |
| ficha | None |
| cod_amostra | 82721 |
| petrografo | Xafi da Silva Jorge João |
| granulacao_minima | Fanerítica fina (<1,0mm) |
| projeto | Geologia da Folha Lourenço |
| granulacao_media | Fanerítica fina (<1,0mm) |
| rocha | Tonalito |
| cod_afloramento | 409319 |
| base_cartografica | NA.22-V-D - Lourenço |
| granulacao_maxima | Fanerítica fina (<1,0mm) |
| link | p_cod_amostra=82721&p_cod_rocha=464049&p_cod_afloramento=409319 |
| cod_rocha | 464049 |
| tipo_secao | Delgada |
| selecionamento | None |
| local_lamina | SUREG-BE |
| num_campo_amostra | MC-0031-C |
| grau_intemperismo | Não intemperizada |
| consistencia_amostra | Consistente |
| lote_lamina | None |
| cod_lamina | 24066 |
| tamanho_amostra | 20 cm |
| contato | None |
| Links |
|
