This server is for Experimental Purposes only. Not ready for production, yet...
543
| Propriedade | Valor |
|---|---|
| id | 543 |
| notas | None |
| cor_rx_intemperizada | Cinza |
| cod_classificacao | None |
| ficha | None |
| cod_amostra | 57921 |
| petrografo | Otaciel de Oliveira Melo |
| granulacao_minima | Grânulo (2,0-4,0mm) |
| protolito | None |
| projeto | Geologia da folha Quixeramobim |
| granulacao_media | Grânulo (2,0-4,0mm) |
| cod_afloramento | 334541 |
| base_cartografica | SB.24-V-D-III - Quixeramobim |
| granulacao_maxima | Grânulo (2,0-4,0mm) |
| rocha | Anfibolito |
| cod_rocha | 367400 |
| tipo_secao | Delgada |
| selecionamento | None |
| link | p_cod_amostra=57921&p_cod_rocha=367400&p_cod_afloramento=334541 |
| num_campo_amostra | CQ640A |
| grau_intemperismo | Pouco intemperizada |
| consistencia_amostra | Consistente |
| local_lamina | OUTROS |
| cod_lamina | 13789 |
| tamanho_amostra | 20 cm |
| contato | None |
| lote_lamina | None |
| num_campo_lamina | CQ640A |
| cor_rx_fresca | Cinza escuro |
| num_lab_lamina | None |
| Links |
|
