This server is for Experimental Purposes only. Not ready for production, yet...
542
| Propriedade | Valor |
|---|---|
| id | 542 |
| notas | None |
| cor_rx_intemperizada | None |
| cod_classificacao | None |
| ficha | None |
| cod_amostra | 57906 |
| petrografo | Maria Dulcineia S. Bessa |
| granulacao_minima | Grânulo (2,0-4,0mm) |
| protolito | None |
| projeto | Geologia da folha Quixeramobim |
| granulacao_media | Grânulo (2,0-4,0mm) |
| cod_afloramento | 334258 |
| base_cartografica | SB.24-V-D-III - Quixeramobim |
| granulacao_maxima | Cinza fina (<0,062mm) |
| rocha | Tonalito |
| cod_rocha | 367087 |
| tipo_secao | Delgada |
| selecionamento | None |
| link | p_cod_amostra=57906&p_cod_rocha=367087&p_cod_afloramento=334258 |
| num_campo_amostra | CQ-723 |
| grau_intemperismo | Moderadamente intemperizada |
| consistencia_amostra | Consistente |
| local_lamina | OUTROS |
| cod_lamina | 13775 |
| tamanho_amostra | 20 cm |
| contato | None |
| lote_lamina | None |
| num_campo_lamina | CQ-723 |
| cor_rx_fresca | Cinza |
| num_lab_lamina | None |
| Links |
|
