This server is for Experimental Purposes only. Not ready for production, yet...
58
| Propriedade | Valor |
|---|---|
| id | 58 |
| num_campo_lamina | CC-10A |
| cor_rx_fresca | Cinza claro |
| cod_classificacao | None |
| ficha | None |
| notas | |
| cor_rx_intemperizada | None |
| protolito | None |
| petrografo | Carolina Reis |
| granulacao_minima | Argila (<0,004mm) |
| cod_amostra | 19537 |
| projeto | Bacia do Tucano Central |
| granulacao_media | Silte (0,062-0,004mm) |
| rocha | Folhelho síltico |
| cod_afloramento | 280003 |
| base_cartografica | SC.24-Z-A-IV - Ribeira do Pombal |
| granulacao_maxima | Areia fina (0,062-0,25mm) |
| link | p_cod_amostra=19537&p_cod_rocha=294673&p_cod_afloramento=280003 |
| cod_rocha | 294673 |
| tipo_secao | Delgada |
| selecionamento | Bem selecionado |
| local_lamina | SUREG-SA |
| num_campo_amostra | CC-10A |
| grau_intemperismo | Intemperizada |
| consistencia_amostra | Friável |
| lote_lamina | None |
| cod_lamina | 4253 |
| tamanho_amostra | 17 cm |
| contato | None |
| num_lab_lamina | None |
| Links |
|
