This server is for Experimental Purposes only. Not ready for production, yet...
45
| Propriedade | Valor |
|---|---|
| id | 45 |
| num_campo_lamina | JA-13B |
| cor_rx_fresca | Cinza escuro |
| cod_classificacao | None |
| num_lab_lamina | None |
| notas | |
| cor_rx_intemperizada | Cinza claro |
| protolito | None |
| ficha | None |
| cod_amostra | 18472 |
| petrografo | João Batista de Matos |
| granulacao_minima | Fanerítica fina (<1,0mm) |
| projeto | Geologia da folha Jauru |
| granulacao_media | Fanerítica fina (<1,0mm) |
| rocha | Granodiorito |
| cod_afloramento | 276348 |
| base_cartografica | SD.21-Y-C-III - Jauru |
| granulacao_maxima | Fanerítica fina (<1,0mm) |
| link | p_cod_amostra=18472&p_cod_rocha=291072&p_cod_afloramento=276348 |
| cod_rocha | 291072 |
| tipo_secao | Delgada |
| selecionamento | None |
| local_lamina | OUTROS |
| num_campo_amostra | JA-13B |
| grau_intemperismo | Pouco intemperizada |
| consistencia_amostra | Consistente |
| lote_lamina | None |
| cod_lamina | 3862 |
| tamanho_amostra | 20 cm |
| contato | None |
| Links |
|
