This server is for Experimental Purposes only. Not ready for production, yet...
34
| Propriedade | Valor |
|---|---|
| id | 34 |
| num_campo_lamina | |
| cor_rx_fresca | Cinza escuro |
| cod_classificacao | None |
| ficha | None |
| notas | |
| cor_rx_intemperizada | Cinza |
| protolito | None |
| petrografo | Antônio Carlos Pedrosa Soares |
| granulacao_minima | Areia fina (0,062-0,25mm) |
| cod_amostra | 15846 |
| projeto | Geologia da folha Curvelo |
| granulacao_media | Areia média (0,25-1,0mm) |
| rocha | Metadiamictito |
| cod_afloramento | 269960 |
| base_cartografica | SE.23-Z-A-V - Curvelo |
| granulacao_maxima | Seixo (4,0-64,0mm) |
| link | p_cod_amostra=15846&p_cod_rocha=283307&p_cod_afloramento=269960 |
| cod_rocha | 283307 |
| tipo_secao | Delgada |
| selecionamento | Pobremente selecionado |
| local_lamina | OUTROS |
| num_campo_amostra | P515A |
| grau_intemperismo | Pouco intemperizada |
| consistencia_amostra | Consistente |
| lote_lamina | None |
| cod_lamina | 3230 |
| tamanho_amostra | 28 cm |
| contato | None |
| num_lab_lamina | None |
| Links |
|
